Zbliża się zima

Zapewne już za miesiąc, gdy wciąż będzie panowała piękna pogoda, ale letnie upały będziemy mieć za sobą, pojawią się na różnych serwisach takich jak Demotywatory obrazki pokazujące, że już wkrótce noc zacznie zapadać raptem po godzinie szesnastej. Nikt z nas tego nie lubi, tak samo zresztą, jak nikt z nas nie lubi na dłuższą metę zimy. O ile pierwsze śniegi dają nam dużo radości, o tyle po miesiącu wszyscy mamy dość i czekamy, aż wróci wiosna, a wraz z nią ładna pogoda.

Ale zimę trzeba przetrwać

No właśnie: nie da się ukryć, że zimę nie tylko trzeba przetrwać, ale również należy się do niej jakoś przygotować. Bardzo ważną sprawą jest odpowiednie odżywianie się, tak aby pamiętać o wszystkich potrzebnych organizmowi mikroelementach i witaminach. Już latem warto korzystać z dobrodziejstw natury i jeść dużo świeżych owoców i warzyw, aby organizm był wzmocniony na czas, gdy zacznie się robić dużo chłodniej i gdy temperatura zacznie spadać poniżej zera. Zimą również nie zapominajmy o owocach i innych zdrowych składnikach odżywczych. Co prawda świeżyzny już nie będzie, ale takie owoce, jak pomarańcze, jabłka i cytryny można jeść cały rok. Warto pamiętać szczególnie o tych ostatnich, ponieważ mają one bardzo dużo witaminy C, która jest niezbędna, aby wzmacniać odporność organizmu na przeziębienia i na grypę sezonową.

Oraz ubiory

Gdy się zrobi chłodniej, bardzo szybko powinniśmy odkopać z dna szafy nasze czapki zimowe. Jeśli ktoś nie lubi chodzić w czapce, powinien się szybo do niej przekonać. Jeśli jej nie założymy, tak naprawdę na nic nam się zda gruby kożuch, czy wełniane rękawiczki. Dlaczego? Ponieważ jeśli głowa nie jest zabezpieczona przed zimnem, może być przyczyną ubytku ciepła nawet o jedną trzecią. Poza tym ryzykujemy chorobą dużo cięższą, niż grypa sezonowa, mianowicie zapaleniem płuc lub zapaleniem opon mózgowych. To bardzo ciężkie pojawiające się zimą schorzenia, które czasem wymagają nawet leczenia metodami szpitalnymi. Jeśli więc chcesz przetrwać zimę bez żadnych większych ubytków na zdrowiu, koniecznie powinieneś ciepło się ubierać.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Skomentuj artykuł

Witamy na koronkowa-bielizna.pl! Rozgość się i poczytaj naszego bloga.